Misyonumuz: Sivas Tatlı Kireç, günümüzde tarihi önemini yitiren eski konak yapımlarında, hamam duvarlarında, taş yapılarda harç ve dolgu malzemesi gibi birçok kullanım alanı olan tatlı kireç’in üretimine geçerek  eski ve yeni yapılarda rahatlıkla kullanılabilecek doğal bir yapı malzemesini üretim ve yapımını sürdürmek.

Vizyonumuz: Sivas Tatlı Kireç, hali hazırda devam eden ve devam edecek olan tüm eski konak ve taş yapımlarında tatlı kireç’in kullanabilirliğini sağlamak.

 

Bizans ve Osmanlı döneminde Tatlı kireç, ahşap ve taş yapıların sıva ve dolgu malzemesi olarak yüzyıllar boyu kullanılmıştır. Tatlı kireç’ in uzun yıllar tercih edilmesi, insan sağlığı için olumsuz bir etki yaratmaması ve aksine tatlı kireçle yapılan yapılarda insanların rahat nefes alıp vermesini sağlamış ve ortamdaki nem dengesini de sağladığı için insan sağlığını korumaya yardımcı olmuştur. Günümüzde insanların daha sağlıklı ve yaşanabilir ortamları sunabilmek için tamamen doğal olan Tatlı Kireç’ i tavsiye etmekteyiz.